ירון דוגה: 4 דברים שכדאי לבדוק לפני שבוחרים קבלן לשיפוץ הדירה

ירון דוגה: 4 דברים שכדאי לבדוק לפני שבוחרים קבלן לשיפוץ הדירה

תקופת הקורונה גורמת לכך שכולנו שוהים הרבה יותר בבתים בעקבות הסגרים. שהייה זו גורמת לרבים מאיתנו לשקול בחיוב אופציה לשיפוץ הדירה. אם בעבר זה היה בגדר מחשבה, התקופה הזו לימדה אותנו שמדובר בצורך, במיוחד אם מדובר בדירות ישנות עם בלאי, או כאלה שדורשות הרחבה, או שינוי מבנה.
אז לפני שאתם בוחרים קבלן לשיפוץ הדירה, ירון דוגה, קבלן שיפוצים מנוסה, מדגיש כאן 4 דברים שכדאי לבדוק:

במה הקבלן מתמחה?

לכל קבלן שיפוצים, קטן כגדול, יש את תחום ההתמחות שלו. גם אם יש לו צוות, שלכל אחד יש את התפקיד שלו, עדיין כדאי לבחור את הקבלן לפי תחום ההתמחות שלו ואם הוא אומר לכם שהוא מתמחה בהכל, מומלץ לקחת את דבריו בערבון מוגבל. אם הדבר החשוב לכם ביותר בשיפוץ הוא הריצוף – קחו קבלן המתמחה בריצוף. אם הדבר החשוב לכם בשיפוץ הוא קירות גבס – בחרו קבלן המתמחה בקירות גבס, וכן הלאה.

האם הקבלן מביא איתו גם בעלי מקצוע מומחים?

באותו הקשר לסעיף הקודם, אם השיפוץ כולל גם רכיבים שאינם בתחום ההתמחות העיקרית של קבלן השיפוצים, כדאי לבדוק איתו אם הוא מגייס לפרויקט בעלי מקצוע נוספים הדורשים התמחות ספציפית, כמו חשמל, נגרות ואינסטלציה.

האם השיפוץ דורש פינוי מהדירה?

קבלן מנוסה יכול לענות לכם בקלות על שאלה חשובה זו. בעיקרון, רוב הלקוחות כמובן מעדיפים להישאר בדירה בזמן השיפוץ, אך האפשרות הזאת תלויה במורכבות ובמשך השיפוץ. יש להבין מהקבל איך הוא מתכנן לבודד את השיפוץ מחלקי הדירה האחרים והאם אפשר להזיז לשם את הריהוט הנמצא באיזור המשופץ.

מהו כתב הכמויות לשיפוץ דירה?

אל תסגרו עם קבלן לפני שהוא מעביר לכם את כתב הכמויות לשיפוץ הדירה, שבו יש פירוט עם כל העבודות, הרכיבים והכמויות שהוא הולך לבצע – כולל פירוט המחירים. עברו על הפירוט בקפידה לפני שאתם חותמים על החוזה בנפרד.


מצאתם את הקבלן השיפוצים החלומי וסגרתם מולו שיפוץ. עכשיו חשוב לבקש ממנו כתב כמויות לשיפוץ דירה, שבו הוא מפרט לכם את כל העבודות שהוא הולך לעשות כולל מחירים. כאן תוכלו לקרוא על כתב כמויות ולמצוא כתב כמויות לדוגמא. חשוב לציין שכתב הכמויות לא מחליף את החוזה, שעליו בכל מקרה יש לחתום עם הקבלן.

כתיבת תגובה